HAKKIMIZDA

Bütün hamdler, bizleri yoktan var edip, bütün nimetlerini bizlere bahşeden Mevla Teâlâ Hazretlerinedir.

Salât ve selam, imandan sonra en büyük nimet olan sıhhat nimetini koruma yollarını bizlere gösteren Efendimiz Hazreti Muhammed (S.a.v)’e, akraba ve arkadaşlarının üzerine olsun.

İnsanoğlunun aldanmış olduğu, değerlendiremediği nimetlerden biri de sıhhattir.
İnsan elinden geldiği kadar sıhhatini koruma yollarını okuyup öğrenerek, ömrünün sonuna kadar, sıhhat afiyet içinde Allah’a ibadet etmesi lazımdır.

Peygamber Efendimiz, (s.a.v) kalb ve gönüllerin tabibi olma vazifesini eda ederken, diğer taraftan da cismaniyete ait hususlarda âdeta tabiplik yapıyor ve çevresindeki insanları hem maddî hem de manevî hastalıklardan koruyabilecek tedbirleri alıyordu.
İnsanı ve hastalıkları yaratan Allah Teâlâ, yarattığı her derdin devasını da yaratmıştır.

İnsana düşen vazife hastalıklardan korunma yollarını arayıp tedavi olmaya çalışmaktır.
Nitekim insanlara her konuda rehber olarak gönderilen Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) de hastalandığında, Cebrail ( A.s)’in Tavsiye ettiği hacamatla Tedavi olur ve ashabınada Hacamat olmalarını tavsiye ederdi.

Hacamat, Peygamberimiz’in (sallallahü aleyhi ve sellem) sıkça başvurduğu bir tedavi yöntemi olmuştur.
Hacamat, binlerce yıldır dünyanın birçok yerinde koruyucu hekimlikte ve hastalıkların tedavisinde uygulanmış günümüzde de alternatif tıpta en fazla tavsiye edilen tedavi metotlarından biri hâline gelmiştir.

Bizde bu sitemizde  sıhhati koruma yollarından ve Peygamber Efendimiz (S.a.v)’in tatbik ettiği unutulmuş sünnetlerinden HACAMAT hakkında siz okuyucularımıza faydalı bilgiler sunacağız.

Çalışmak bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır.

YUKARI